dzielnica
UROKLIWY REJON KRAKOWA Z DUŻĄ ILOŚCIĄ TERENÓW ZIELONYCH, OKOLICA WYSOKO OCENIANA PRZEZ MIESZKAŃCÓW, BOGATA INFRASTRUKTURA.

Olsza to nie tylko bliskość centrum, doskonała infrastruktura i komunikacja.  To także bardzo urokliwy rejon Krakowa z wieloma wspaniałymi miejscami do spędzania wolnego czasu, oraz bogatą historią. Większość obecnej zabudowy Olszy powstała na działkach budowlanych wytyczonych po II wojnie światowej z majątku rodziny Potockich. W odległości ok. 200 m od inwestycji znajduje się urokliwy Dwór Potockich (ul. Sokołowskiego 19) wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku. W XIXw. otoczenie dworku zmieniono na park krajobrazowy. Dwór wraz z parkiem o powierzchni 3,3 ha został wpisany pod nazwą „Ogród w Olszy” do ewidencji zabytków Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się naprawdę wyjątkowe krakowskie zakątki. Park Zaczarowanej Dorożki z placem zabaw (między ul. Lublańską a Dobrego Pasterza), dolina rzeczki Białuchy, Park Lotników, Ogród Doświadczeń Stanisława Lema (Aleja Pokoju 68), czy urokliwa spacerowa ul.Piękna we wspomnianym już przydwornym parku to miejsca w których z przyjemnością okoliczni mieszkańcy spędzają wolny czas.